Stacja kontroli pojazdów Opole

Stacje kontroli pojazdów Opole umożliwiają przeprowadzenie badania technicznego dowolnego typu pojazdu lub pojazdów określonej kategorii, w zależności od możliwości technicznych stacji. W Opolu znajduje się wiele stacji kontroli pojazdów, które przeprowadzą badanie techniczne. Nie ma konieczności umawiania się, a samo badanie zwykle nie trwa dłużej jak 20 do 30 minut. Sprawdź, gdzie wykonasz badanie techniczne i jakie Stacja kontroli pojazdów Opole znajdziesz w okolicy.

Co to jest badanie techniczne?

Badanie techniczne pojazdu to obowiązkowe badanie przeprowadzane na stacji kontroli pojazdów. Wynikiem badania technicznego jest potwierdzenie sprawności pojazdu oraz wstawienie przysłowiowej pieczątki do dowodu rejestracyjnego lub wystawienie stosownego dokumentu. Badanie techniczne dla większości pojazdów, np. osobowych, wykonywane jest co 12 miesięcy. W przypadku gdy pojazd nie przejdzie badania technicznego, konieczne może być zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. W przypadku mniej istotnych problemów wykrytych podczas badania, będziesz mógł naprawić usterki i powrócić na stację, wykonując powtórnie jedynie badanie cząstkowe.

Czy badanie techniczne jest obowiązkowe?

Pamiętaj, że badanie techniczne pojazdu jest tak samo obowiązkowe do przeprowadzenia jak posiadanie ważnej polisy OC. Jedno i drugie należy wykonać i wykupić co 12 miesięcy ( badanie techniczne nowych pojazdów przeprowadza się po 3 latach, a kolejne po 2). O ile brak badania technicznego skutkuje zwykle zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i koniecznością wykonania badania celem jego odzyskania, to w przypadku polisy OC przerwa w jej posiadaniu, może skutkować wysokimi karami.

Co zrobić, jeśli nie mam ważnego badania technicznego pojazdu?

Brak wykonania obowiązkowego badania technicznego pojazdu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla kierowcy. Jeśli samochód zostanie zatrzymany do kontroli przez policję lub Inspekcję Transportu Drogowego, a badanie techniczne okaże się nieważne lub nie zostało wykonane, grozi kara finansowa w wysokości od 1 500 do 5 000 zł. Ponadto, w takiej sytuacji, organ uprawniony będzie miał obowiązek zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Aby uniknąć dalszych komplikacji, kierowca ma okres 7 dni na wykonanie badania technicznego pojazdu. Wystawiony przez funkcjonariusza dokument uprawnia jedynie do dojechania do najbliższej stacji diagnostycznej i przeprowadzenia niezbędnych badań. Należy pamiętać, że zatrzymanie dowodu rejestracyjnego ma teraz charakter wirtualny, a informacja o tym zostaje dodana do systemu CEPiK.

W przypadku ponownego zatrzymania pojazdu, gdy badanie techniczne nie zostało wykonane lub jest nieważne, kierowca musi się liczyć z dodatkowymi kosztami. Organ uprawniony, czyli policja lub Inspekcja Transportu Drogowego, może zakazać dalszej jazdy i skierować samochód na najbliższy parking, gdzie będzie musiał być odholowany.

Brak ważnego badania technicznego – wezwij pomoc drogową i lawetę

Jeśli z jakiegoś powodu podczas kontroli okaże się, że nie możemy poruszać się dalej naszym pojazdem, konieczne będzie odholowanie samochodu. Nie radzimy poruszać się pojazdem, jeśli nie otrzymaliśmy wspomnianego wyżej pozwolenia, dlatego najlepszym wyjściem jest od razu wezwać pomoc drogową (lawetę lub ciągnik) i odholować pojazd do najbliższej stacji kontroli pojazdów lub pozwolić nam zabrać pojazd do warsztatu, aby sprawdzić jego stan, naprawić wszystkie usterki i wykonać badanie techniczne.

  • Potrzebujesz lawety z powodu braku ważnego badania technicznego? Wezwij MS-CAR teraz: 600 600 226

Co zrobić, jeśli pojazd nie przejdzie badania technicznego?

Jeśli podczas badania technicznego okaże się, że samochód wymaga naprawy, oczywiście będziesz mógł jej dokonać (o ile wciąż możesz poruszać się pojazdem, czyli posiadasz dowód rejestracyjny lub wydane zaświadczenie). Jeżeli zostaną wykryte usterki, które stwarzają bezpośrednie i natychmiastowe zagrożenie dla innych uczestników ruchu diagnosta ma obowiązek zatrzymać Dowód Rejestracyjny takiego pojazdu. Wtedy oczywiście konieczne będzie wezwanie pomocy drogowej i lawety, aby odholować pojazd do najbliższego warsztatu.

  • Diagnosta zatrzymał dowód rejestracyjny podczas badania technicznego pojazdu? Wezwij lawetę MS-CAR: 600 600 226

Stacja kontroli pojazdów Opole – lista

W Opolu znajdziesz kilkadziesiąt stacji kontroli pojazdów, poniżej znajdziesz listę stacji, które bez problemu zidentyfikujesz na mapach Google i wyznaczysz trasę dojazdu:

  • Stacja kontroli pojazdów Speed Car Opole, ul. Ozimska 195
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, ul. Oleska 125a
  • Przeglądy rejestracyjne – Diagnostyka, Światowida 5/7
  • Stacja Kontroli Pojazdów BarteX, ul. J.R. Kowalczyków 60
  • Stacja Kontroli Pojazdów KULMAT, ul. Armii Krajowej 35
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, ul. Marii Rodziewiczówny 1
  • Stalmach Serwis, ul. Dworska 12

Sprawdź wszystkie stacje kontroli pojazdów i wykonaj badanie techniczne w Opolu: kliknij tutaj aby przejść do mapy Google.

Pomoc drogowa i laweta Opole

MS-CAR pomoc drogowa i holowanie Opole działa na rynku od kilkunastu lat. Posiadamy flotę pojazdów specjalistycznych, która jest gotowa świadczyć szeroki wachlarz usług pomocy drogowej, holowania, assistance na drodze, wulkanizacji i mechaniki mobilnej, itp.

Nasza flota działa na terenie miasta Opola, a także powiatu opolskiego i na autostradzie A4. Wezwij lawetę w Opolu, aby odholować pojazd po odebraniu dowodu rejestracyjnego z miejsca kontroli drogowej lub dowolnej stacji diagnostycznej.

Nasz warsztat mechaniki pojazdowej znajduje się w Jełowej. Wzywając nas, zapewniamy transport, naprawę pojazdu oraz przeprowadzenie kontroli na stacji diagnostycznej, celem odzyskania dowodu rejestracyjnego i przywrócenia pojazdu do ruchu. Zapewniamy także samochód zastępczy, np. z polisy OC sprawcy lub z wypożyczalni.

Call Now ButtonWezwij pomoc!