Co to jest Auto Assistance?

|

Pomoc drogowa może pomóc Ci wrócić na drogę, jeśli pojazd się zepsuje. Prawie każda polisa ubezpieczenia samochodu (ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenia AC) zawiera tę opcję w standardzie. Większość firm ubezpieczeniowych współpracuje z istniejącymi już na rynku firmamy, aby zapewnić bezpośrednią pomoc drogową lub zorganizować ją w Twoim imieniu. Kiedy zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela, firma wyśle usługodawcę, który jest najbliższy i najbardziej odpowiedni dla Twojej sytuacji.

Dobrowolne ubezpieczenie Auto Assistance

Auto Assistance to szereg usług zawartych w jednym ubezpieczeniu (lub dodatku do ubezpieczenia podstawowego), w którego skład wchodzą czynności bezpośrednio związane z obsługą Twojego pojazdu, takie jak holowanie, samochód zastępczy, naprawa na miejscu, ładowanie akumulatora czy wymiana uszkodzonej opony. Co zawierają poszczególnie pakiety Auto Assistance, warto sprawdzić z OWU, aby wiedzieć, który ubezpieczyciel będzie w stanie zapewnić nam najlepsze warunki.

Z reguły decydując się na polisę OC, w standardzie otrzymujemy też podstawowy pakiet Assistance obejmujący przeważnie holowanie pojazdu po kolizji (np. do określonej odległości od miejsca zdarzenia lub najbliższego warsztatu). To tak zwany Assistance podstawowy, który jest dostępny w ofercie większości ubezpieczycieli. Często możemy spotkać się z dodatkowymi profitami, np. pokryciem kosztów transportu kierowcy i pasażerów do określonego miejsca, np. hotelu. Assistance przy polisie OC może nam także pomóc w przypadku rozładowanego akumulatora lub wykonania prostej naprawy, którą będzie można wykonać na miejscu bez holowania pojazdu.

Polisa OC a Assistance

Często cena polisy OC (końcowa) jest właśnie uzanelżniona od takich dodatków jak Assistance. W zależności od ubezpieczyciela oraz jego oferty możesz skorzystać z wszelkiego rodzaju wariantów ubezpieczenia Assistance. I tak możesz otrzymać dodatkowe wsparcie w mieście, pojazd zastępczy na czas naprawy, holowanie na znaczną odległość (np. do wybranego przez Ciebie miejsca lub warsztatu).

Samo ubezpieczenie Assistance nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Jest jednym z najbardziej rozbudowanych rodzajów ubezpieczenia, gdyż może obejmować naprawdę wiele różnego rodzaju usług wykonywanych na rzecz kierowcy. I tak ubezpieczenie Assistance, świadczone na rzecz kierowcy, zwykle koncentruje się na holowaniu wypadku, a w najlepszych ofertach, także na dodatkowych usługach medycznych, serwisowych i prawnych.

Biorąc pod uwagę, że ruch na drogach jest wzmożony, często decydujemy się, np. na instalację LPG lub zakup pojazdu elektrycznego, ubezpieczenie Assistance może być naprawdę pomocne. Kupując tego typu ubezpieczenie, warto zwrócić uwagę, m.in. na zakres jej działania (terytorium, odległość), zakres pomocy drogowej, wszelkiego rodzaju limity holowania, możliwość naprawienia pojazdu na miejscu, wsparcie medyczne, pomoc prawną czy możliwość kontynuowania podróży (pojazd zastępczy lub pokrycie kosztów) na koszt ubezpieczyciela.

Pomoc drogowa, holowanie Opole, Jełowa i Autostrada A4

Jeśli potrzebujesz taniego holowania i pomocy drogowej w Opolu, Jełowej lub na Autostradzie A4, MS-CAR to idealny wybór dla Ciebie. Nasza firma specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług holowania i pomocy drogowej, zapewniając szybką i skuteczną interwencję w razie awarii lub wypadku.

Nasz zespół doświadczonych i wyszkolonych operatorów oraz nowoczesny sprzęt umożliwiają nam skuteczne holowanie pojazdów osobowych i ciężarowych. Niezależnie od tego, czy Twój pojazd jest unieruchomiony na drodze, potrzebuje naprawy na miejscu, czy też musi zostać przetransportowany do warsztatu, możesz na nas liczyć.

Oferujemy również szeroki zakres usług pomocy drogowej, takich jak wyciąganie z rowu i pobocza, dostarczanie paliwa i części na miejsce unieruchomienia pojazdu oraz szybka reakcja w przypadku uszkodzeń mechanicznych. Nasz priorytet to zapewnienie Ci wsparcia i rozwiązania problemu drogowego w najbardziej profesjonalny i efektywny sposób.

Działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zapewnić Ci pełną dostępność i bezpieczeństwo na drodze. Niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem Opola, Jełowej czy podróżujesz autostradą A4, możesz polegać na naszej ekspresowej i taniej pomocy drogowej.

Skontaktuj się z nami już dziś i daj nam szansę udowodnienia, dlaczego jesteśmy najlepszym wyborem w zakresie taniego holowania i pomocy drogowej w Opolu, Jełowej i na Autostradzie A4.

Call Now ButtonWezwij pomoc!