Cennik A4

Autostrada A4 to jedna z najważniejszych dróg w Polsce, prowadząca z zachodu na wschód kraju przez południową część kraju. Niestety, mimo że droga ta ma ponad 670 km, to tylko na dwóch odcinkach jest płatna. W niniejszym artykule przedstawimy cennik opłat na autostradzie A4, uwzględniając podział ze względu na dwa odcinki płatne.

Płatne odcinki A4

Na autostradzie A4 są tylko dwa płatne odcinki, o łącznej długości 223,5 km. Pierwszy z nich to odcinek Kraków-Katowice, którym zarządza firma Stalexport Autostrada Małopolska. Drugi to odcinek Gliwice-Wrocław, za który odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Należy zaznaczyć, że to odcinek „państwowy”, a więc opłaty za przejazd tą drogą nie są objęte koncesją.

Koszt A4 a płatności automatyczne

Osoby, które korzystają z autostrady A4, mogą zaoszczędzić na opłatach za przejazdy, wykorzystując tzw. płatności automatyczne. W tym przypadku obowiązują konkurencyjne stawki. Na odcinku Kraków-Katowice kierowcy mogą skorzystać z takich form płatności, jak A4Go (opłata na podstawie naliczonych kilometrów na tzw. urządzeniu pokładowym, które można wypożyczyć na bramkach), Autopay (płatności dokonuje się za pośrednictwem aplikacji mobilnej na smartfonie lub innym urządzeniu), SkyCash (kolejna aplikacja na urządzenia mobilne) czy IKO (usługa dostępna na aplikacji mobilnej dla klientów banku PKO BP). Na całej autostradzie A4 można także skorzystać z urządzenia Telepass, które pozwala dokonać automatycznej płatności na autostradach w Belgii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Włoszech i na polskiej autostradzie A4.

Cennik Autostrada A4

Koszt przejazdu autostradą A4 uzależniony jest od długości pokonanego odcinka. W przypadku odcinka Kraków-Katowice koszt za przejazd wynosi 26 zł (samochód osobowy) i możesz zmniejszyć cenę do 20 zł, jeśli skorzystasz z płatności elektronicznych za pomocą aplikacji. Na odcinku A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) – Sośnica (węzeł Sośnica) za samochód osobowy korzystając z eBiletu, zapłacisz 16,20 zł.

Najtańszy wariant wyniesie więc 40,20 zł za przejazd wszystkimi płatnymi odcinkami autostrady A4.

Skorzystaj z poniższych cen, aby sprawdzić dokładny koszt przejazdu płatnymi odcinkami autostrady A4:

Korzystając z wyżej wskazanych witryn, znajdziesz także informacje:

  • jak płacić za przejazd autostradą A4?
  • ile kosztuje częściowy przejazd płatnymi odcinkami A4?
  • czy muszę płacić za przejazd całym odcinkiem A4?
  • ile kosztuje autostrada A4?
  • czy można skorzystać ze zniżek na płatność za przejazd autostradą A4?

Pomoc drogowa autostrada A4

MS-CAR świadczy profesjonalne usługi pomocy drogowej na Autostradzie A4 w rejonie Wrocławia do Gliwic oraz na opolskim odcinku Autostrady A4. Nasz zespół wykwalifikowanych specjalistów szybko reaguje na każdą awarię i przybywa na miejsce tak szybko, jak to możliwe.

Oferujemy szereg usług, w tym holowanie samochodów osobowych, SUV-ów, autobusów i motocykli na autostradzie A4, dostawę paliwa do samochodów oraz usługi awaryjnej wymiany opon. Nasz zespół jest przygotowany do wykonywania drobnych napraw mechanicznych, diagnostyki komputerowej oraz rozruchów.

Nasz serwis jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a my dysponujemy flotą lawet, które mogą obsługiwać pojazdy o różnych rozmiarach i wadze. Mamy historię setek pojazdów bezpiecznie odholowanych do miejsca przeznaczenia.

Najczęstszymi powodami wzywania naszych usług pomocy drogowej na autostradzie A4 są awarie samochodów (spowodowane takimi problemami, jak zerwany pasek rozrządu, awaria układu chłodzenia, przegrzanie silnika lub awaria układu wtrysku paliwa), wypadki lub kolizje, kolizje z dzikimi zwierzętami, problemy z elektrycznością, drenaż baterii i błędy w tankowaniu.

Skontaktuj się z nami pod numerem 600600226, aby uzyskać szybką i sprawną pomoc drogową na autostradzie A4.

Call Now ButtonWezwij pomoc!